LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE


Oferujemy ciekawe profile nauczania:

Profil psychologiczny:Jeżeli interesujesz rozwijać umiejętności skutecznego porozumiewania się, radzenia sobie ze stresem, chcesz nauczyć się twórczego i krytycznego myślenia, emocjami i kierowania stresem - wybierz klasę psychologiczną! Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: j. polski, j. angielski lub wiedza o społeczeństwie

Profil teatralno-dziennikarski:Jeżeli interesujesz się literaturą, sztuką, światem mediów, lubisz film, teatr, taniec – wybierz klasę teatralno-dziennikarską!
Tu zapoznasz się z tajnikami literatury i procesu twórczego, nauczysz się świadomego odbioru dzieł kultury i dostrzeżesz rolę mediów we współczesnym świecie. Prowadzone w szkole zajęcia przygotują Cię do studiów na kierunkach, takich jak np.: filologia polska, historia, dziennikarstwo, zarządzanie kulturą, public relations. Dodatkowo weźmiesz udział w zajęciach o charakterze warsztatów, projektów i spotkań medialno-artystycznych
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym: j. polski, j. angielski, wiedza o społeczeństwie, historia

Profil policyjno-wojskowy:Profil policyjno-wojskowy ma na celu skuteczne przygotowanie kadetów do postępowania rekrutacyjnego w ramach naboru do wojska, Policji i innych służb mundurowych.
W ramach zajęć omawiane są zagadnienia dotyczące zakresu funkcjonowania administracji publicznej, bezpieczeństwa publicznego, pragmatyki zawodowej służb mundurowych. Szkole partneruje Stowarzyszenie Strzlec i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bydgoszczy.
Zajęcia profilu policyjno-wojskowego przygotowują do dalszego kształcenia w uczelniach resortowych, bądź do podjęcia służby w Policji, wojsku, czy też innej służbie mundurowej. Szkoła zapewnia zajęcia z psychologiem przygotowujące do testów psychologicznych i rozmowy kwalifikacyjnej.
Profil policyjno-wojskowy to gwarancja ciekawego zawodu, stabilnego zatrudnieni i możliwości realizowania swoich pasji.
Jeżeli jesteś wysportowany, ambitny, umiesz dostosować się do zasad i reguł obowiązujących w służbach mundurowych, pragniesz pogłębić swoją wiedzę – czekamy na Ciebie

Profil humanistyczny:Lubisz czytać, prowadzić dyskusje, szukasz odpowiedzi na egzystencjalne pytania?
A może chętnie chodzisz do kina, teatru, na wystawy lub koncerty?
Czujesz, ze jesteś artystyczną duszą?
Czasem piszesz – pamiętniki, felietony, wiersze…?
Interesujesz się językami obcymi lub klasycznymi?

Profil biologiczno-chemiczny:Podczas zajęć poznasz specjalistyczny sprzęt laboratoryjny, wykonasz samodzielnie ciekawe doświadczenia pozwalające lepiej poznać świat przyrodniczy, przygotować się do zdawania na egzaminach maturalnych chemii i biologii w zakresie rozszerzonym.
Zajęcia przygotowują do podjęcia studiów na kierunkach np.: biologia, ochrona środowiska, chemia, biotechnologia, technologia żywności i żywienie człowieka, mikrobiologia.
Na profilu humanistycznym spotkasz pasjonatów kultury, sztuki, literatury, filozofii i języka. Tu znajdziesz bratnią duszę, z którą będziesz mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami.
Poszerzysz wiedzę o kulturze i literaturze europejskiej.
Nauczysz się krytycznie patrzeć na dzieła i wyciągać własne wnioski. Zdobędziesz narzędzia przydatne w interpretacji dzieła literackiego. Rozwiniesz także umiejętność pisania tekstów w różnych konwencjach gatunkowych i stylistycznych.
Klasa biologiczno - chemiczna z rozszerzonym programem biologii, chemii i języka angielskiego przeznaczona jest dla osób, które w przyszłości pragną podjąć studia na kierunkach przyrodniczych, chemicznych, medycznych lub farmaceutycznych.

Profil modelingu i wizażu Nowość w Bydgoszczy!!!Nauczysz się jak wykonywać makijaż, który będzie indywidualnie dobrany do Twoich potrzeb, typu urody, kształtu twarzy i rodzaju cery. Będzie on podkreślał atuty Twojej urody i tuszował ewentualne jej mankamenty. Dowiesz się jakich kolorów i rodzaju kosmetyków używać do makijażu oraz poznasz sztuczki i triki makijażystów, które ułatwią ci wykonanie codziennego makijażu.